Найбільшою загрозою перенесення дати проведення зовнішнього оцінювання з математики з 28 на 27 травня є посилення стресу в учасників тестування, які беруть участь і в ЗНО з англійської мови, і в ЗНО з математики.

Про це в коментарі Освіта.ua повідомила заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко, коментуючи вимогу керівництва столичного департаменту освіти про перенесення ЗНО з математики, оскільки його проведення заважає святкуванню Останнього дзвоника.

За її словами, насамперед ідеться про учасників ЗНО, які живуть у невеликих містах або сільській місцевості, і яким доводиться долати значні відстані до пунктів тестування.

«Таким підліткам у будь-якому разі доволі складно, оскільки пункти тестування неможливо створити в кожному населеному пункті, відповідно, таким учням і студентам доводиться подорожувати для проходження ЗНО, а в разі перенесення тестування часу для відпочинку у них зовсім не буде», – наголошує Вакуленко.

Також заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти зазначила, що проведення ЗНО з математики саме в п’ятницю, 28 травня, є оптимальним з огляду на наявність достатньої перерви між попереднім і наступним тестуванням, тобто між тестуванням з англійської мови (вівторок, 25 травня) і тестуванням з української мови і літератури (вівторок, 1 червня).

Окрім того, Тетяна Вакуленко повідомила, що щороку під час розроблення графіка проведення ЗНО до уваги береться значна кількість чинників. Зокрема, формування розкладу, який мінімізує психологічне навантаження на учасників тестування, терміни й вимоги до доставлення тестових матеріалів у пункти тестування, обробки й перевірки сертифікаційних робіт, терміни технологічних процесів встановлення результатів тестування, організаційно-технологічні особливості процедури апеляції щодо результатів ЗНО тощо.

«З огляду на це, внесення будь-яких змін до графіка проведення зовнішнього оцінювання є доволі складним рішенням, яке матиме вплив на збалансовану організаційну роботу всієї системи зовнішнього оцінювання», – підкреслила заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти.

Як відомо, чинним календарним планом ЗНО, затвердженим 30 вересня минулого року, передбачено, що тестування з англійської мови має відбутись у вівторок, 25 травня, а тестування з математики – у п’ятницю, 28 травня. Водночас, наприкінці лютого це викликало обурення керівництва столичного департаменту освіти і науки, яке планує провести Свято останнього дзвоника саме 28 травня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *